Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 15.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Spa merkezinde geçerli 25% indirim
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı
Giriş gününüze özel 1 şişe şarap imkanı

 

Downtown Antalya
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.
Kaydır

Antalya’yı keşfe çıkın…

Rixos Downtown Antalya, misafirlerine hem şehrin ritmini yakalayacakları hem de doğanın huzurunu yaşayacakları bir tatil imkânı sunuyor. Deniz, dağ ve şehir manzarasına sahip odaları, dünya standartlarındaki restoranları, iş toplantısı, düğün ve çeşitli organizasyonlar için verdiği profesyonel hizmetleri ile Rixos kalitesini her anınızda yaşayacağınız Rixos Downtown Antalya, falezlerin üzerine kurulu dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı’nda bulunuyor. 

Rixos Downtown Antalya’ya geldiğinizde şehrin tam kalbinde ve çevresinde gezebileceğiniz pek çok tarihi-turistik mekân olduğunu fark edeceksiniz. Antalya Havalimanı’na 18 km mesafede bulunan Rixos Downtown Antalya, şehir merkezine ise yalnızca 1 km uzaklıkta yer alıyor. Alışveriş seçenekleri bakımından da oldukça zengin bir bölgede bulunan Rixos Downtown Antalya’da lüksün ve konforun keyfini çıkarırken çevredeki doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmeyi de ihmal etmeyin.

Antalya Arkeoloji Müzesi

Likya, Pamfilya ve Pisidya antik bölgelerinden sorumlu Antalya Arkeoloji Müzesi’nde, 30.000 m²’lik bir alanda heykeller ve önemli arkeolojik kalıntılar sergileniyor. 1988 yılında "Avrupa Konseyi Yılın Müzesi" ödülünü alan müzede, kazılar sonucu elde edilen eserler ile özel koleksiyonların yanında Perge’de bulunan Roma Dönemi heykelleri mutlaka görülmeli.

Kaleiçi

Kaleiçi

Rixos Downtown’da konaklıyorsanız Kaleiçi’nin sokaklarını gezmeden Antalya’dan dönmemelisiniz. Kaleiçi'nin tarihsel dokusunu kaybetmemiş sokakları ve cumbalı eski evleri arasında dolaşırken çekeceğiniz fotoğraflar, tatilinizden kalan en güzel anılar olacak. Aslına uygun bir şekilde restore edilmiş evleri, restoranları, hediyelik eşya ve antika dükkânları ile Kaleiçi, bugün Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri.  

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Rixos Downtown’da konaklayarak Antalya'ya yaklaşık 20 km mesafede yer alan Düden Şelalesi’ni günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Şelalenin huzurlu manzarası ile büyülenecek, Düden Mağarası’nda doğanın sürprizlerine hayran kalacak, yaz sıcaklarında serinlemenin keyfini yaşayacaksınız.

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi

Yaz mevsiminde her gün yüzlerce turist tarafından ziyaret edilen Manavgat Nehri’nin üzerindeki ünlü şelalenin yanı başında piknik yapabilirsiniz. Aynı zamanda çevresindeki lokantalarda büyüleyici manzara eşliğinde taze balık yiyebileceğiniz Manavgat Şelalesi, kent gürültüsünden uzaklaşıp gününüzü keyifle geçireceğiniz bir doğa harikası.

Aspendos

Aspendos

Amfi tiyatrosuyla ünlü antik kent Aspendos, her yıl yerli-yabancı pek çok turist tarafından ziyaret ediliyor. Mimari özellikleri ile Roma dönemi tiyatrolarının günümüzdeki en seçkin örneklerinden biri olan Aspendos Tiyatrosu’nda düzenlenen konser ve etkinliklere katılın, tatilinize farklı bir boyut katın.

Termessos

Termessos

Etrafındaki çam ormanlarıyla enfes bir manzaraya sahip olan Termessos, Antalya’nın hem doğal hem de tarihi güzelliklerinden biridir. Güllük Dağı’nın tepesine kurulan, Milli Park kapsamında korunan Termessos’un el değmemiş doğasında huzur bulacaksınız.

Perge Antik Kenti

Perge Antik Kenti

Roma İmparatorluğu ve Helenistik dönem izlerini taşıyan Perge Antik Kenti, tiyatrosu, stadyumu, hamamı, nekropolü ve agorası ile dünyaca ünlü bir açık hava müzesidir. Sadece arkeoloji meraklılarının değil, tarihe ilgi duyan herkesin sokaklarında dolaşarak geçmişin ruhunu hissedebileceği Antalya Perge Antik Kenti’ni görmeyi ihmal etmeyin.

Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti

M.Ö. 7. yüzyılda Rodoslular tarafından Kemer’de kurulan Phaselis, eski bir liman kenti olduğu için antik tiyatrosu ve agorası kadar su kemeri ve hamamlarıyla da ünlüdür. Tarihi dokusu içinde denize girmenin keyfini yaşamak için Phaselis Antik Kenti’nde bir gününüzü mutlaka geçirin.

 

Downtown Antalya'dan Kareler

  • Rixos Downtown Antalya
  • Rixos Downtown Antalya
  • Rixos Downtown Antalya
  • Rixos Downtown Antalya
  • Rixos Downtown Antalya
  • Rixos Downtown Antalya
  • Rixos Downtown Antalya
 
Yükleniyor